27 Haziran 2010 Pazar

Benicassim Festivali'ne Gidiyoruz

Bu yaz Rock n Coke'un yokluğunda festivalsiz kalmayalım diyoruz ve Benicassim Festivali'ne, İspanya'ya gidiyoruz. Sen de gelsene.

Benicassim; Barcelona ve Valencia arasında; deniz kenarında bulunan bir kasaba ve Avrupa'nın en güzel festivallerinden biri, her sene Temmuz ayının ikinci haftası burada düzenleniyor. Deniz kenarında olması, güçlü line-up'ı ve müziğin sabaha kadar devam etmesi müzikseverleri Benicassim Festivali'ne çekiyor. Bu sene ise 15-16-17-18 Temmuz tarihlerinde yine müzikseverler Benicassim'e akın edecek.

Festival'in Resmi Sayfası: http://fiberfib.com/

Tahmini Maaliyet Ne Kadar Olur?

Aşağıda daha ayrıntılı bilgi var ama özetleyelim. Konaklamalı Festival Bileti + Gidiş-Dönüş Uçak(10-19 Temmuz) + Konaklama = 1000 TL. Tabii buna havaalanı vergileri, vize ücreti vs vs gibi ücretler de eklenecek.

Line-Up'ta Kimler Var?

Benicassim'in line-up'ı biraz yavaş ilerliyor. Şu ana kadar açıklanan isimler arasında Gorillaz, Kasabian, The Vampire Weekend, The Prodigy, Klaxons, the Cribs, Goldfrapp, four Tet, Hot Chip, Ian Brown, Peter Hook, Ray Davies,Two Door Cinema Club, Public Image Limited, Broken Bells, Calvin Harris vs vs gibi isimler var. Tüm line-up aşağıdaki link'te mevcut. İlerleyen haftalarda line-up'a grup-müzisyen eklenmeye devam edecek.
http://fiberfib.com/en/line-up/benicassim-festival-2010/

Bilet Ücretleri Ne Kadar? Nasıl Temin Edicez?

Festivalde canlı performanslar 4 gün boyunca devam edecek. Ama isteyenler 12-20 Temmuz arasında festival alanında konaklayabilecek. Bilet ücreti 160 Pound = 370 TL. Biletleri en kolay internetten alıp, printer çıktısı ile ayarlıyoruz. Daha ayrıntılı bilgi:
http://tickets.fiberfib.com/information-benicassim/

Festival Nerede? Nasıl Gidilir?

Festival Benicassim'de. Valecia'ya 90 km, Barcelona'ya ise 250 km uzaklıkta. Uçak ile Barcelona'ya; ardından da tren ile festival alanına gitmek mantıklı.
Uçak biletleri 10-19 Temmuz tarihlerinde, gidiş-dönüş 220 Euro = 430 TL. Daha ucuz bişeyler de kovalarız elbette. Daha ayrıntılı bilgi:
http://www.spanair.com/web/en-gb/
http://fiberfib.com/en/useful-info/getting-here/

Nerede Kalıcaz?

Festival tarihlerinde hava oldukça sıcak olacak tahmin ettiğiniz üzre. Bu nedenle çadırda kalmak çok kasabilir. Uykusuz günler geçirebiliriz. Bu nedenle festival alanına yakın yerlerde, ucuz hosteller kovalıcaz. Tahmini 4 günlük maaliyet 100-200 TL arasında olacaktır.
Daha ayrıntılı bilgi:
http://fiberfib.com/en/useful-info/where-to-sleep/

Benicassim 2009 Fotoğraflarına Bakıp Heyecanlanalım Mı?

http://www.flickr.com/photos/fiberfib/sets/72157621220811816/

Facebook Fan Page:http://www.facebook.com/benicassimfestival

Twitter'dan takip edin:http://twitter.com/fiberfib

0 comments:

Yorum Gönder