25 Ekim 2010 Pazartesi

Bas Gitarın Efsane İsmi Marcus Miller 26 ve 27 Ekim Akşamları Salon'da


Günümüzün en etkili müzisyenlerinden, efsanevi basçı, yapımcı ve müzisyen Marcus Miller, Chivas Jazz Knights kapsamında, çok özel bir projeyle iki gece üst üste Salon’un konuğu oluyor.

Trompetin benzersiz efsanesi Miles Davis’e bir nevi saygı duruşu niteliğindeki “Tutu Revisited” projesiyle Marcus Miller, 26 Ekim Salı ve 27 Ekim Çarşamba akşamları saat 22.00’de Salon’da sahne alıyor. Miller, daha otuzuna basmadan yapımcılığını üstlendiği ve neredeyse tüm parçaların bestelerine de imza attığı bu efsanevi albümü, İstanbullu cazseverler için keşfe çıkacak.

Günümüzün en etkili müzisyenlerinden, efsanevi basçı, yapımcı ve müzisyen Marcus Miller, trompetin benzersiz efsanesi Miles Davis kendisini grubunda çalmaya davet ettiğinde yalnızca yirmi bir yaşındaydı. Daha otuzuna basmadan Davis’in en etkili albümlerinden Tutu’nun yapımcısı olmuş, üstelik albümdeki neredeyse tüm parçaların bestelerine de imzasını atmıştı. Miles Davis’in 80’ler sonundaki müzikal çizgisine yön veren ve adıyla Güney Afrika’nın en önemli din adamları ve aktivistlerinden Nobel Barış Ödülü sahibi Başpiskopos Desmond Tutu’ya bir saygı duruşu niteliği taşıyan bu albüm, kategorilere sığmayan güçlü sound’uyla bugün caz tarihinin en önemli kayıtları arasında sayılıyor. İstanbul’da verdiği her konserle müzikseverlere müthiş mutluluklar yaşatan Marcus Miller, gözümüzün önünde Miles Davis’in müziğini yeniden keşfe çıkıyor.

Geçen ay, Salon’un sezon açılış etkinliği olan Medeski Martin & Wood konseriyle başlayan Chivas Jazz Knights şimdiden çağdaş cazseverlerin gözdesi oldu. Marcus Miller “Tutu Revisited” konserinin ardından, Salon’un yeni sezonda Chivas Jazz Knights kapsamında ağırlayacağı üçüncü isim, bu yüzyılın en parlak keşifleri arasında sayılan, Fransız şanson geleneğiyle cazı zarafet dolu tarzıyla bir araya getiren Stacey Kent olacak.

Chivas Jazz Knights: Marcus Miller “Tutu Revisited” konserinin bilet fiyatları 70 TL ve 35 TL (öğrenci) olarak satılıyor. Biletler, Biletix satış kanalları, İKSV binası ve etkinlik gününde Salon gişesinden temin edilebilir. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli. Lale Kart Artı sahipleri bilet alımlarında %25’e varan özel indirimlerden yararlanıyor.

0 comments:

Yorum Gönder