28 Ekim 2010 Perşembe

Mark Ronson & The Business Intl “Record Collection” İle Çok Daha İddialı!


Grammy ödüllü dahi müzisyen Mark Ronson, 2007 yılında çıkardığı “Version” adlı albümüyle İngiltere’de 1 milyona ulaşarak rekor kıran bir satış başarısına imza atmıştı. Ülkemizde de büyük beğeni toplayan albüm, aynı zamanda Ronson’a Brit Ödülleri’nde “En iyi Erkek Solo Sanatçı” ve 3 Platinum ödüllerini getirdi. Mark Ronson’ın bu büyük başarısının devamı, ünlü dostlarının desteği ve ortak ekibiyle oluşan yeni markası “The Business Intl” ile ve yeniliklerle dolu son albümü “Record Collection” ile devam ediyor. Eski tarz klavye tonlarının kullanıldığı albüm, 80’lerin bağımsız tarzı ile 90’ların hip-hop ritimlerini harmanlarken Brooklyn’in Break Dans ritimlerini elektronik müzikle buluşturuyor.

Dinlerken yerinde durmayı imkânsız hale getiren, alışılmadık bir pop müzik önsezisine sahip albümde bir yıldızlar geçidine şahit oluyoruz: Boy George, Duran Duran’dan Simon Le Bon, The Pipette üyesi Rose Elinor Dougall, The Zutons’dan Dave McCabe, The View’den Kyle Falconer, Scissor Sister’dan Jake Shears, Cathy Dennis, Dirty Pretty Thing Anthony Rossomand ve Miike Snow’dan Andrew Wyatt kusursuz performansları ile bir araya geliyor...

Albümün gelenekçi tadı kendi büyüsünün ardında gizli: Albümün sevilen şarkılarından Mark Ronson’un The Zutons üyesi Dave McCabe ile beraber yazdığı ve The View’den Kyle Falconer’ in sakin fakat bir o kadar ağır olmayan vokalleri ile beraber eşlik ettiği “The Bike Song” 60’lar ruhunu zenginleştiren titreşimler yayıyor. Ronson bu şarkı ile Franki Walli & The Four Seasons’ın Beggin sarkısının akıldan çıkmayan hissini yakalamak istediğini söylüyor.

0 comments:

Yorum Gönder